Sportovní klub Srch je občanské sdružení, kde jsou členy nejen aktivní závodníci všech věkových kategorií ale také lidé, kteří zajišťují technické zázemí, fandí při závodech, pomáhají s organizací závodů atd.

Hlavní náplní je účast na závodech vytrvaleckého zaměření, především se to týká silničních a krosových běhů všech distancí (tj. od nejkratších až po maratón, někdy i ultramaratón), dublonů (běh, kolo, běh), triatlonů (od sprinttriatlonu až po ironmana: 3,8 km plavání, 180 km kolo, maratón).

Během existence klubu jsme se zúčastnili stovek závodů nejen regionálních rámci východních Čech ale závodů mezinárodních. Pravidelně se účastníme pražského půlmaratónu a maratónu, účast na Pardubickém vinařském půlmaratónu je samozřejmostí. V rámci duatlonu a triatlonu nechybíme na závodech Pardubického poháru, několikrát jsme byli v Otrokovicích na Moraviamanovi (klasický ironman), někteří organizátoři si již nedokáží představit, že bychom na některých závodech chyběli, např. (Czechman, Amatérský triatlon na Konopáči, seriál běhů na Monaku atd.).

Ze  závodů vozíme i úspěchy, za dobu trvání jich bylo již požehnaně, nechceme se jimi chlubit, ale umístění na bedně máme nejen z akcí regionálních ale i z mistrovství republiky (např. v roce 2010 Alena Rýznerová 2. místo ve své kategorii v Otrokovicích – mistrovství republiky v dlouhém triatlonu).

Závody ale také samy organizujeme. Součástí Velké ceny východních Čech je již vyhlášená Sršská devítka. Pravidelnou akcí je Zimní pohár Srchu (5 závodů v trase Sršské devítky v období listopad až březen). Známým se stal i Sršský maratón, který se běhá vždy poslední sobotu v listopadu a dalo by se říci, že je vyvrcholením běžecké sezóny. Sršský maratón  je jeden ze dvou pořádaných na území Pardubického kraje.

Spolupracujeme také s triatlonovým klubem SK OMT Pardubice, kdy si vzájemně pomáháme při organizaci závodů a na některé závody i společně vyrážíme.

V naší činnosti nás podporuje Obec Srch a bez této podpory bychom nebyli schopni nejen organizace závodů ale i aktivní účasti na některých závodech, kterých se pravidelně účastníme. Snažíme se nejen při závodech ale i  pořádáním závodů na území naší  obce vzorně reprezentovat a myslíme si, že se nám to i daří. To ale ať posoudí účastníci našich závodů anebo organizátoři závodů, kterých se účastníme.

Do našeho SK uvítáme další zájemce, kteří by chtěli nejen závodit, ale třeba jenom pomoci.

Kontakty: Mgr. Lubomír Jirásko 604952670   Mgr. Jiří Rejl 774822677